WARSZTATY Z PISANIA PERSONAL STATEMENT

 

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i zamierzasz studiować za granicą, musisz dostarczyć uczelniom wyniki egzaminu końcowego oraz tekst o długości około strony, który podsumowuje Twoje osiągnięcia naukowe, plany i cechy osobowości. Ten konkretny tekst to PERSONAL STATEMENT.

Stworzenie doskonałego Personal Statement jest nieocenionym składnikiem udanej procedury ubiegania się o przyjęcie na uczelnię i może znacznie zwiększyć szanse kandydatów i dlatego nasza firma chce Ci w tym pomóc, oferując całodzienne warsztaty prowadzone przez liderów z międzynarodowym doświadczeniem w dziedzinie edukacji, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces tworzenia Personal Statement.

Nasz warsztat „Personal Statement Workshop” zapewni Ci wyjątkowe możliwości, które pomogą w procesie osiągania celów akademickich w trakcie trwania programu nauczania w szkole średniej oraz po jej ukończeniu. Nauczymy Cię technik pisania tekstów formalnych i tworzenia własnego oryginalnego i wyróżniającego się Personal Statement, który pomoże Ci wyróżnić się wśród innych kandydatów na uczelnie wyższe, ułatwiając Ci proces rekrutacji i w konsekwencji zwiększając Twoje szanse na sukces.

Podczas warsztatów, nasi liderzy przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces planowania i przygotowania Twojego Personal Statement zgodnie z międzynarodowymi standardami. Warsztaty będą miały przede wszystkim charakter praktyczny, ale poruszymy w trakcie ich trwania także kilka niezbędnych kwestii teoretycznych. Warsztaty będą składać się z trzech 90-minutowych sesji, z których każda będzie koncentrowała się na różnych aspektach i umiejętnościach procesu pisania Personal Statement:

Sesja 1 pomoże Ci zapoznać się z celem i prawidłowym formatem Personal Statement.

Sesja 2 skupi się na bardziej technicznych aspektach, a mianowicie na konwencjach językowych, które powinny być wykorzystane w tym konkretnym tekście.

Sesja 3 umożliwi Ci rozpoczęcie sporządzania własnego Personal Statement z pomocą naszych liderów, którzy udzielą Ci indywidualnych porad i zasugerują niezbędne korekty.

Nasz warsztat skierowany jest do uczniów szkół średnich uczęszczających zarówno do szkół polskich, jak i międzynarodowych, a naszym zamiarem jest, aby uczestnicy opuścili go z jasnym planem swojego Personal Statement i niezbędnymi narzędziami do samodzielnego dokończenia tego zadania.

Nasza firma oferuje również możliwość kontynuacji pracy nad Personal Statement z dodatkowymi wskazówkami naszych doświadczonych liderów w formie indywidualnych konsultacji lub konsultacji online.

Nasze warsztaty są pierwszymi tego typu w Polsce. Nie przegap tej wspaniałej okazji i spotkaj się nami!